top of page

Панно із ниток

Панно із ниток можна виготовити декількома способами:

  • вишивання у техніці "Ізонитка"

  • наклеювання ниток на картон чи тканину по малюнку

  • намотування ниток на цвяхи, застосовуючи техніку "string art)"

 

Розглянемо у статті всі варіанти виготовлення панно. 

uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito

1. Панно у техніці "Ізонитка"

Для ознайомлення із даною технікою, перегляньте відеоролик .

Для виготовлення панно у цій техніці потрібно  опанувати три прийоми або елементи: заповнення кута, заповнення кола, заповнення дуги. Саме на основі цих елементів створюються композиції. Нитки на звороті картону закріплюються за допомогою скотчу. Нитки для роботи обирають різні, залежно від виробу.

Багато майстер - класів  перегляньте за посиланням http://surl.li/rsat

Розгляньте інтелект картку

Mind Map.png

Відео майстер -класи з вишивання елементів 

Заповнення кута

Заповнення кола

2. Панно способом наклеювання ниток

Заповнення дуги

Створення композиції

Деякі схеми для вишивання у техніці "Ізонитка"

Більше схем можна завантажити із Інтернету

2. Панно наклеєне нитками

Джерело інформації : https://cutt.ly/Nlwf2bx

 

Найбільш, мабуть, найпоширеніший спосіб створення картин з кольорових ниток - вишивка. Але це дуже копіткий і тривалий процес, хоча майстрині отримують задоволення. Але є і способи більш швидкі. Набагато швидше. Це клеєні картини з ниток і натяжні (намотування). Так що не можна сказати, що ці картини з незвичайних матеріалів. Зате техніки точно незвичайні.

Приклеювання

Нитки беремо будь-які, можна для в'язання. Картини роблять на жорсткій основі: на картоні, пластику, склі. Технологія нескладна. Спочатку на основу наноситься контур малюнка. На картоні і непрозорому пластику він малюється, на склі та прозорому пластику можна не малювати, а покласти вниз малюнок. Далі починається виготовлення:

 

  • Контур промащується клеєм ПВА, на нього приклеюється нитка необхідного кольору. У деяких випадках вона контрастна (чорна, наприклад), в інших - в тон деталі.

  • По намальованому контуру починаємо проклеювати нитки

  • Утворені контури заповнюються нитками. Можна проклеїти основу, укласти на клей суху нитку, можна змочити клеєм нитку і викласти її на суху основу. Добре виглядає заповнення по спіралі. Цей спосіб хороший, якщо це частина корпусу, фон або інший подібний об'єкт. Другий спосіб - відрізки ниток необхідної довжини, які укладаються уздовж однієї з граней. Цей спосіб застосовується коли важливий напрямок нитки - для промальовування рельєфу, напрямку шерсті і т.д.

  • Коли контур готовий, заповнюємо серцевину

  • Заповнюємо фон. Його необов'язково робити з ниток.

Це все. Коли все заповнено, залишаємо готове панно з ниток сохнути на кілька днів. Після висихання клею його можна покрити прозорим лаком (беріть на водній основі - і сохне швидко, і не пахне).

З ниток добре виходять герої мультфільмів, мальовані персонажі, картинки і замальовки. Все стилізоване і дуже індивідуальне. Точного, фотографічного збігу не вийде, так як ця техніка для цього не призначена. Зате вона проста, зрозуміла, вимагає зовсім небагато часу. Це ідеальне заняття для спільної творчості з дітьми.

uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito
uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito
panno-iz-nitok-kisa-images-big.jpg

2. Панно із ниток та цвяхів у техніці "string art"

Цікаві картини виходять з ниток і цвяхів. Ця техніка має власну назву - «стринг арт» (string art). Від англійського слова string - стринг (нитка).

 

За зовнішнім виглядом їх важко з чимось сплутати, так як техніка оригінальна, зображення виходять графічно чіткими. Залежно від об'єкта, можуть підійти для дитячої кімнати, оформленої в фантазійному стилі або для вітальні в стилі модерн поп-арт, арт-деко. Можна знайти варіанти навіть для мінімалізму ... До плюсів також можна віднести те, що виготовлення картини з ниток і цвяхів (шпильок) займає небагато часу. Найменші можна зробити протягом години. Техніка проста, так що можна залучати дітей.

Які потрібні матеріали

Нитки можна брати будь-які. Найчастіше використовують нитки для в'язання. Залежно від фактури отримують різний результат. Більш гладкі дають більш чіткі лінії, «волохаті» створюють більш щільний фон. Їх натягують на маленькі цвяхи  або шпильки. Цвяхи будь-якого кольору і товщини. Головне щоб капелюшки були акуратні, але не маленькі (НЕ фінішні цвяхи). Довжина - залежить від масштабів картини. Для маленьких досить сантиметр-півтора, для більш габаритних - можна і 3 см.

Для великих картин потрібні солідні цвяхи. Булавки підходять, якщо малюнок буде з фантазійним нальотом: метелики, бабки, квіти ... У такому випадку знаходимо шпильки з намистинами. Вони ще й прикрасою одночасно служать.

Фон використовується будь-який, в який можна забити цвяхи. Зручніше за все використовувати пінопласт великої щільності. Він легкий, в нього легко заходять і цвяхи, і шпильки. Підходить також дерево, ДСП (Можна ламінований, можна шліфований).

uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito
uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito

Основна техніка виготовлення

Сам процес створення простий. Вибираєте малюнок. Для початку краще підібрати щось просте, з не дуже великою кількістю елементів. Для прикладу візьмемо стилізовану квітку.

На обрану основу наноситься контур. Якщо вмієте, можна намалювати від руки, якщо не впевнені в своїх силах - вирізаємо трафарет, прикладаємо. Далі, по контурах прибиваємо цвяхи з кроком близько 1 см. У місцях різких вигинів можна і частіше. Після того як всі цвяхи набиті, беремо нитки, на кінці робимо петельку, закріплюємо на одному з цвяхів. Перший цвях вибирається абсолютно довільно. Закріпивши нитку, в хаотичному порядку починаємо обплутувати цвяхм. Заповнення можна робити більш і менш щільним. У будь-якому випадку бажано щоб було видно що це окремі нитки. Саме в цьому шарм даних робіт. Коли весь обсяг заповнений, закріплюємо нитки на одному з цвяхів. Ось, власне, і все. Можна тільки трохи забити цвяхи, якщо в цьому є необхідність.

uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito
uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito

Варіанти і варіації

Тепер трохи про нюанси. У наведеному вище прикладі заповнюється тільки фігура, обмежена цвяхами. Але може бути і навпаки. Заповнюється нитками то, що знаходиться поза межами, окреслених цвяхами. Теж цікаві виходять картини.

uk-kartini-z-nezvicajnih-materialiv-nito
bottom of page