Майстриня
Сайт учительки технологій та трудового навчання
ЗЗСО І-ІІІ ступенів №6 м. Гайсин
Сатушкіної Альони Володимирівни
Чохол або футляр для окулярів
Джерело інформації : https://budmolod.cx.ua/2019/09/29/majster-klasi-z-vigotovlennja-futljariv-dlja/
Зображення для сторінки взято на просторах Інтернету
Окуляри є не тільки модним аксесуаром, але і життєво необхідним предметом для багатьох. Красивий виріб хорошої якості коштує великих грошей, тому і ставитися до нього потрібно дбайливо. Виробники замислюються про це і пропонують покупцям різні варіанти зберігання. Однак кожен може зробити футляр для окулярів своїми руками, який буде відзначитися оригінальним дизайном. Тим більше сучасні доступні майстер-класи це дозволяють.
Різновиди виробів
Чохли бувають:
Жорсткі. Виготовляють із застосуванням золота або срібла, з дерева або алюмінію, металу або пластику. Щоб всередині окулярник виглядав грубо і не пошкодив вміст, його обшивають м’яким матеріалом.
М’які. Їх роблять з натуральної або штучної шкіри, різного текстилю або мікрофібри. Такі чохли компактні, не займають багато місця в сумці або портфелі, підходять для зберігання сонцезахисних окулярів .
Складені. Такі футляри є самими компактними і, отже, зручними. Зазвичай виготовляють з товстої ремінної шкіри, що робить їх довговічними виробами, не втрачають свій первинний вигляд навіть через кілька років.
Окулярники також діляться на чоловічі, жіночі, дитячі. Всі вони відрізняються за кольором, розміром, дизайну. Вироби для жінок менше за вагою, мають м’які, згладжені лінії, а чоловічі моделі часто мають більш незграбну прямокутну форму. Зараз більшість окулярників виробляються зі стандартними розмірами, що залежать від матеріалу – в середньому від 16 х 6 см до 18 х 8 см.
Дитячі
Жіночі
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ПРОЄКТУ
1. Технологія виготовлення - 8 балів
2. Ергономічність (зручність) - 1 бал
3. Естетичний вигляд - 1 бал
4. Проєктна документація - 2 бали
Виконання проєкту:
1. Опрацювати інформацію на сайті та знайти власну інформацію в Інтернеті, підручниках, журналах, систематизувати її.
2. Розглянути банк ідей.
3. Розробити ескіз власного виробу
3. Дібрати матеріали та інструменти для роботи.
4 .Виготовити виріб.
5. Під час проєкту виконувати завдання в Сlassroom (гугл клас).
6. Робити фото під час роботи на різних етапах для технологічного етапу.
4. Розробити проєктну документацію у готовому шаблоні Сlassroom.
Чоловічі
Можливі матеріали виготовлення
Матеріали, з яких роблять окулярника, розрізняються по міцності, довговічності, ступеня захисту. Часто використовують шкіру – вироби з неї виглядають стильно, але коштують дорого. Футляри з цього матеріалу здатні уберегти вміст від вологи, пилу або подряпин. При сильному ударі шкіряний чохол для окулярів, зроблений своїми руками або вироблений на фабриці, пошкодиться. Виняток – якщо використаний металевий або будь-який інший жорсткий каркас, обтягнутий описуваних матеріалом.
Дерев’яні футляри – це ексклюзивні варіанти. Майстри виготовляють своїми руками чохли для окулярів з дорогих, рідкісних порід (бамбука, вишні або волоського горіха). Такі вироби просочені захисними засобами і лаком. Найчастіше вони не підходять для великих оправ, так як робляться компактними (16 х 6 см), в той час як для популярних зараз очок необхідно як мінімум 10 сантиметрів ширини.
Метал є популярним матеріалом для виробів, але може зашкодити скла за рахунок тертя об жорсткі стінки футляра. З цієї причини такі футляри роблять за конкретними розмірами, іноді вони йдуть відразу в комплекті з окулярами. Металеві вироби часто купують спортсмени, які звикли проводити час активно, або автомобілісти, тому що такі чохли не бояться падінь.
Тканина – ще один популярний матеріал. Своїми руками зробити такий чохол для окулярів найпростіше. Виріб з тканини, мабуть, – найдешевший, довговічний варіант.
Види застібок
При виготовленні своїми руками футляра для окулярів важливу роль відіграє його застібка. Вона зобов’язана відкриватися тільки тоді, коли цього захоче власник і добре закриватися. Застібки бувають наступних видів:
Кнопка. Це не особливо зручний варіант, так як закривається шляхом натискання, що може пошкодити окуляри. Згодом вона може ослабнути або піддатися окисленню і вимагати заміни.
Магніт. Самий швидко працюючий тип застібки, що імітує закриттю. Єдиним його недоліком є гучний звук при закритті.
Рамкова застібка. Є класикою, зручною і красивою, яка прослужить довго і збереже вміст футляра в цілості. Являє собою 2 рамки, з’єднані шарнірами.
Змійка. Оптимальний вибір для дитячих чохлів і зберігання сонцезахисних окулярів.
Липучка. Є досить рідкісним способом закриття окулярників на даний момент. Найчастіше зустрічається на дешевих варіантах, так як це не сама довговічна і досить слабка застібка.
Шнурок, як і змійка, підійде для сонцезахисних окулярів і також є бюджетним варіантом.
На м’яких великих або розсувних окулярника (нагадують пенал) може зовсім не бути замків.
Яку застібку вибрати, щоб зшити чохол для окулярів своїми руками, залежить від того, хто і як буде ним користуватися. Найпростіше пришити до футляру шнурок або липучку. Якщо ж потрібна міцна і довговічна застібка, краще скористатися магнітом або змійкою, тим більше, що виглядають вони набагато красивіше. Варто також відштовхуватися від матеріалу виготовлення, адже окулярник з тканини буде красиво виглядати і з простим шнурком, а ось шкіряні краще прикрасять кнопка або магніт.