Майстриня
Сайт учительки технологій та трудового навчання
ЗЗСО І-ІІІ ступенів №6 м. Гайсин
Сатушкіної Альони Володимирівни
Декоративна ваза
Виниклі в глибокій старовині судини застосовувалися раніше для практичних потреб. У них зберігали різні рідини, продукти. Використовувані перш господарські предмети поступово перетворилися в елемент декору, який прикрашає інтер'єр багатьох приміщень. В оформленні ваз головне - не розпис і не матеріал, з якого вони створені (теж важливий факт), а їх неповторна, оригінальна форма.
Вази використовують як ємність для розміщення кольорів, але для цих цілей можна скористатися будь-яким іншим посудиною. Тому її призначення пов'язано з враженням, яке вона справляє на оточуючих, то, як вона поєднується зі стилем кімнати, або виділяється на загальному тлі, акцентуючи на собі увагу. Останнім часом багато людей захопилися хенд-мейд, ця практика дала розвиток предметів, появи нових витончених форм
Правильно підібраний посудину здатний доповнити встановлені в нього квіти, або сам може стати прикрасою інтер'єру. Він створить комфорт і затишок в домі, порадує домочадців, їх гостей. Щоб не помилитися з вибором, необхідно врахувати певні характеристики, пов'язані з габаритами, конструкцією, особливостями предмета.
Важливим параметром є розмір елемента декору. Його ширина вибирається індивідуально, залежить від уподобань, смаків власника, також враховується функціональне навантаження. Наприклад, якщо букет важкий, а вазочка невисока, має вузьке горло, то висока ймовірність того, що вона перекинеться, або квітам буде тісно, і вони засохнуть. Висота вибирається залежно від виду вироби. Для великих підлогових конструкцій її параметр варіюється в межах 40 см - 100 см, в той час як для встановлюваних на стіл, підвіконня, шафа, достатньо 20 см - 40 см.