top of page
images.jpg

Намисто із бісеру та бусин

1526878335_busy_iz_bisera_19.jpg
1.jpg

Щоб  нанизати намисто із бісеру, потрібно продумати, скільки рядів намиста буде. Оскільки під  різні типи фігури виготовляють різної ширини намиста. Для тонкої шиї намисто має бути тонше, так воно буде виглядати ефектно.

Давайте розглянемо інтелект - картку "Що потрібно для виготовлення виробів з бісеру", схеми плетіння бісером

 

Джерело : підручник ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ. ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ. ОБСЛУГОВУЮЧІ ТА ТЕХНІЧНІ ВИДИ ПРАЦІ. ПЕРША ЧАСТИНА. 5–6 КЛАСИ Автори: ПРИХОДЬКО Юлія Миколаївна МЕДВІДЬ Ольга Юріївна

схема що потрібно для виробів із бісеру.png
схема плетіння1.png
схема 2.png
схема 3.png
схема 4.png
Безымянный.png

Цікавий майстер - клас знайшла на просторах Інтернету

Джерело майстер - класу: 

https://tochka-cborki.livejournal.com/379976.html

Seed_step_01.jpg

Беремо голку, волосінь, висипаємо бісер в невелику ємність. Зробити бісерні нитки - саме нудне заняття, потім все буде швидше і веселіше. Зазвичай набирають  стандартні нитки по 40 см - вистачає на середньостатистичну шию, плюс завжди можна додати ланцюжок. Однак бувають і винятки, що ланцюжком не обійтися, тому краще заздалегідь знати шию і зробити нитки достовірніше. Першу і останню бісеринки закріп, протягнувши волосінь ще раз (зрідка два рази) - ніяких вузликів! Бусинка не повинна спадати з волосіні, але повинна ковзати по ній. Це стане в нагоді при складанні. Кінці залишайте побільше, не шкодуйте волосінь - навіть якщо намистинка з'їде, ви не розгубите годинник монотонної роботи по підлозі.

Seed_step_03.jpg

В середньому 20 ниток цілком достатньо. 26-28 рядів буде "багато" і важкувато, що добре для великої шиї, а 14-16 - дуже витончено і тонко, для ніжного образу. Використовуйте різний бісер: великий, дрібний, прозорий, перловий, блискучий, матовий, не забувайте про рубку. Адже можна грати не тільки кольором, але і фактурою. Зробіть нитки з запасом, різних кольорів. Коли почнете збирати, будуть варіанти. Збираємо кінці з одного боку в купку, перекручуємо дріт, а разом з нею і намиста, щоб подивитися як буде виглядати наша збірка в фіналі. Тільки коли вас влаштовує кінцевий, перекручений варіант, варто приступати до завершальних кроків.

Seed_step_02.jpg

Отже, починаємо з одного кінця, збираємо все зволікання, перекручуємо. Зауважте, абсолютно неважливо зараз підтягувати всі бісеринки на один рівень, просто зберіть кінці. Це заощадить вам час.

Seed_step_04.jpg

Зав'язуємо весь хвіст у вузлик. Тут добре видно, що низькі на різних рівнях, немає приводу для хвилювань. Також можна розглянути як закріплені крайні бісеринки.

Seed_step_05.jpg

Тепер треба потягнути кожну жилку, щоб бісер "підповз" до вузлика. Тримаємо весь хвіст однією рукою, беремо по одній волосіні і затягуємо, ви будете бачити, як піднімається бісер. Після першого кола можна оглянути нитки на предмет недотягнутого і повторити підхід, намагаючись знайти відстаючих.

Seed_step_06.jpg

Тепер робимо другий вузлик. Намагайтеся зробити його якомога ближче до першого, а якщо у вас залишився невеликий просвіт між бісером і вузликом, можна зав'язати другий вузол, використовуючи це місце. Загалом другий вузол повинен закріпити наш перший вузлик. Двох цілком достатньо, але ніхто не забороняє вам зробити третій для міцності. Тут вже можна нічого не підтягувати, досить просто затягнути весь хвіст цілком. Виняток: якщо в процесі одна волосінь залишилася стирчати петлею, доведеться шукати, затягуючи кожну.

Seed_step_07.jpg

Далі розправляємо весь наш бісер, щоб він не був перекручений. Просто беремо за вузлик і піднімаємо, даючи ниткам спокійно висіти. Збираємо інший кінець і повторюємо процедуру: вузлик, підтяжка, вузлик.

Seed_step_08.jpg

Прямо пов'язаний бісер набагато краще і рівніше потім закручується і лягає на шиї. Спроба підкрутити в процесі може привести до небажаних перекосів деяких ниток, вони потім буду домагатися провиснути при носінні.

Seed_step_09.jpg

Тепер будемо красиво ховати всі хвости. Підготуємо дві шапки або красиві конуси, візьмемо пару товстих штифтів. Штифт з капелюшком загинаємо зразок гачка. Капелюшок приплюснути, гачок зробити трохи більше довжини вузликів на волосіні.

Seed_step_10.jpg

Ділимо нитки на око навпіл і протягуємо наш імпровізований гачок.

Seed_step_11.jpg

Він повинен лягти під вузлик, розділивши нитки, вузлик посередині.

Seed_step_12.jpg

Трои підинаємо гачок і обрізаємо хвіст з заготовок. Залиште приблизно сантиметр.

Seed_step_13.jpg

Беремо запальничку і дуже акуратно заплавимо волосінь до вузликів. Важливо вчасно зупинитися, щоб не спалити вузлики. Волосінь ще може плавитися, навіть якщо ви вже прибрали запальничку. Обережено придавлювати розплавлену волосінь до вузлика, щоб сформувати кульку. Тепер можна остаточно дотиснути гачок. В ідеалі вузлик повинен бути в петлі, ну або хоча б наполовину затиснутий штифтом.

Seed_step_14.jpg

Одягаємо шапку або конус, загинаємо штифт.

Seed_step_15.jpg

Робимо петлю. Якщо капелюшок або конус м'які, можна втиснути пальцями по бісеру. Намагайтеся заздалегідь підібрати конус оптимального розміру, щоб він прикривав всі наші заміри. Повторюємо процедуру з іншим хвостом і маємо на виході цілком пристойні кінці. Справа за малим - поставити замок.

Seed_step_16.jpg

Повторюємо процедуру з іншим хвостом і маємо на виході цілком пристойні кінці. Справа за малим - поставити замок.

Безымянный.png

Намисто готове.

bottom of page