Майстриня
Сайт учительки технологій та трудового навчання
ЗЗСО І-ІІІ ступенів №6 м. Гайсин
Сатушкіної Альони Володимирівни
Майстер - клас "Сережки із віскозних ниток"
Технологічні картки на виготовлення сережок із ниток (2 варіанта)
Сережки із ниток муліне
Викачати картку
Цікавий майстер - клас знайшла на просторах Інтернету
Матеріали та інструменти: нитки віскоза , бавовняні (котушкові) бажаного кольору, бісер, фурнітура для сережок (можна взяти б/в), картон щільний шириною 7 см, місінь, ножиці, лезо, голка.
Із однієї та іншої сторони картону проведіть лінію, розділивши ширину 7 см навпіл. Довжина сережок 6,5 см, тому запасу 0,5 см буде достатньо. Із однієї та другої сторін картон розділити навпіл. З одного боку по цій лінії ми будемо зав'язувати рівно посередині, а з іншого - розрізати нитки.
Для того, щоб нитка на початку намотування добре трималася, можна зробити надріз знизу картону. Починаємо намотувати нитку, робимо 700 витків, нитки прокладаємо близько одна від другої, ширина намотки 1,5 см, щоб китички були гарні. Не потрібно розкидати нитки по усьому картону, тому їх буде незручно знімати.
Після того, як ми намотали нитки, заселяєму бавовняну нитку (щоб краще зав'язувалася) у товсту голку, проселяємо під нитки посередині та зав'язуємо кілька вузликів.
Нитки ще не закріплені досить добре, але ми повертаємо роботу на іншу сторону, перерізаємо нитки посередині лезом.
Знімаємо обережно нитки із картону, короткими нитками робимо ще кілька витків посередині та в`яжемо декілька вузликів. Нитку не відрізаємо, ми за неї будемо тримати під час відпарювання заготовок, обрізаємо лише голку. Пізніше нитки сховаємо під готовий металевий ковпачок або плетений із бісеру.
Наступний етап - відпарювання. Після того, як закипить чайник, нам потрібно розмістити китички над паром, намотуючи нитки на дерев`яну паличку (можна від суші).
Як бачите, нам потрібно кілька секунд, щоб нитки вирівнялися, потім їх обережно підріжемо.
Можна взяти пластикову трубку, її продають у будівельних магазинах на метраж. Відріза\мо 6,5 см, вставляємо китичку всередину, підтягуючи її за короткі нитки, які ми не обрізали.
Лишні нитки обрізаємо лезом, тримаючи його перпендикулярно до дошки
Якщо немає такої трубки, можна китички замотати в папір, скрутивши його трубочкою, обрізати нитки по краю. Дістаємо китичку із трубки, обрізаємо короткі нитки (можна капнути кле трохи клею).
Далі нам потрібно прикріпити пін, вушко, яке є на ньому, завелике, тому його ми відрізаємо. Робимо меншу петельку за допомогою круглогубців. Вставляємо її під нитки., петельку змикаємо.
Далі одягаємо кінцевик, таким чином він кріпиться до китички. Зверху одягаємо гарну декоративну бусину. Потім відгинаємо пін на 90 градусів, відрізаємо, залишивши 7 - 8 мм та знову робимо петельку.
Сережка майже готова. Далі на швензі (заготовка, яка вдягається у вухо) відгинаємо петельку, чіпляємо за пін, та загинаємо петельку назад. Сережка готова.
Аналогічно робимо другу сережку.