top of page

Домашні капці, в'язані спицями

Вибираючи пряжу для майбутнього виробу, бажано віддати перевагу 100% вовни або вовни з додаванням акрилу. У такому випадки капці вийдуть дуже теплими, і прослужать не один рік. Якщо ж Ви використовуєте нитку тоншу, можна в'язати в дві нитки. При цьому виріб вийде дуже міцним. 

Матеріал, з якого виготовлені устілки, може бути найрізноманітнішим, і вибирається за смаком. Все залежить від приміщення, в якому капці будуть експлуатуватися. Якщо підлога холодна, потрібно підібрати міцні, багатошарові устілки. Їх розмір підбирається в залежності він розміру ноги. Бажано взяти устілку на розмір більше. В такому випадку капці  вийдуть більш просторими (це за бажанням), можна залишити розмір реальний.

1.png

Як зв'зати просто домашні капці спицями 

2.png

Матеріали  для виготовлення капців:

1 моток пряжі (100 грам, 220-240 метра);
спиці розміром 3-3,5 мм;
2 устілки;
голка середніх розмірів;
міцна капронова нитка.

Ми будемо виготовляти капці для витонченої жіночої ніжки 36 розміру. Для початку набираємо на спиці 16 петель. Набирати необхідно на дві спиці одночасно, щоб потім було легше в'язати.

Щоб визначити скільки потрібно петель для в'язання, перейдіть на сторінку "Домашні капці", тобто поверніться назад кнопкою та прегляньте таблицю розмірів

3.png

Петлі набрані, починаємо в'язати звичайне довге полотно лицьовими і виворітними у вигляді шарфика. Довжина готової зв'язаної деталі має бути приблизно 30 см.

4.png

Петлі не закриваємо: у разі, якщо полотно буде коротким, то його дов'язати, і навпаки, якщо полотно довше,  то розпустити).

5.png

Тепер необхідно зшити між собою дві деталі: вийшло полотно і устілку. Починати зшивання найзручніше з передньої частини капця, з носка, і йти по колу проти годинникової стрілки.

6.png

Від краю устілки потрібно зробити невеликий відступ, приблизно 0,7 мм. Якщо зробити край менше, капці дуже  швидко  прийдуть в непридатність.

7.png

Поступово рухаючись по колу виробу, акуратно прокладаємо строчку на однаковій відстані від краю. На повороті, в районі п'яти, намагаємося не зробити складок. Пришиваючи, акуратно розправляємо полотно.

8.png

 Завершуємо зшивання в тому місці, з якого і починали, роблячи при цьому невеликий нахлест. Пройтися голкою з ниткою по колу устілки можна два рази. Це буде гарантією міцності виробу.

1.png

За бажанням виріб можна прикрасити бантиком, гудзиками, іншими цікавими деталями.Такі симпатичні капці припадуть до душі кожному в зимові холоди. Вони не тільки зможуть зігріти Вас, але і подарують відмінний настрій. Крім цього, вони можуть стати приємним подарунком близькій людині, адже зроблені своїми руками з найкращими побажаннями.

bottom of page