top of page

Заєць Тільда

Джерело інформації: https://tkanix.guru/krojka-i-shite/zayats-tilda

Заєць Тільда ​​- різновид першої ляльки, яка з'явилася в 1999 році в Норвегії. Перша модель була придумана норвезькою мешканкою Тоні Фіннангер. Вона не тільки зробила першу  модель, але і підготувала викрійку для неї. Після цього з'явилися і інші викрійки. Так з'явився цілий магазин з текстильними моделями, аксесуарами і викрійками, а також було створено власне виробництво з початківцями майстрами. Після того, як була випущена перша лялька, пройшло трохи часу, і з'явився такий герой як Заєць.

Kartinka-1.-Zayats-Tilda.jpg
Kartinka-4.-Igrushka-iz-flisa.jpg

Класична форма зайця Тільда ​​в натуральну величину представляла собою схему тварини, що має видовжене тіло і приплющену голову з витягнутою мордочкою. У нього був чітко видно ніс і рот. Очі представлені двома точками. Характерною особливістю стали довгі вуха, що займають 80% довжини всього тіла, довгі лапки і витягнуті ніжки, подібно людським. Модель відрізняється лаконічністю і деяким аскетизмом, оскільки залишається промальованим лише ніс. Лапи і тулуб не завжди пропорційні.

Kartinka-2.-Klassicheskaya-model.jpg

Вибір тканини

Заєць Тільда ​​зроблений своїми руками володіє відмінними рисами, не помітити які складно. Для її створення сьогодні багато майстринь по всьому світу використовують тільки натуральні тканини у вигляді якісної бавовни, практичною бязі, щільного льону, естетичного попліну і красивого штапелю, оскільки спочатку іграшка замислювалася як дитяча. За кольорами тканини вибираються непомітні, але і не дуже бліді.

Нерідко для основи використовується фліс і фланель. В якості тканини для пошиття одягу зайчика використовується як шовк, так і трикотаж нарівні з махрою. Що стосується кольору, це можуть бути полотна рустикальних мотивів і кантрі. Для набивання застосовується синтепон з холлофайбером. Деякі умільці також вдаються до звичайної вати. Що стосується прикраси, додатково використовуються мережива, текстильні гумки і атлас.

Необхідні інструменти

Kartinka-5.-Furnitura-dlya-otdelki.jpg
Kartinka-3.-Plotnyj-hlopok-za-osnovu.jpg

Для того щоб самостійно зшити зайця Тільда, необхідно взяти текстиль для основи, матеріал для набивання, полотно для декору вух і мордочки, а також тканину для одягу. Знадобляться також рум'яна або фарба для створення рум'янцю. Варто сказати, що оскільки Тільда ​​часто прикрашається різними аксесуарами, додатково в роботі знадобляться: бісер, кнопки, стрічки, ажурні намистини Сваровськи, пір'я, штучні квіти, кліпси, гладка і машинна вишивка, скульптурні вироби з полімерної глини, в'язані вставки, флористичні мініатюрні елементи та інші матеріали. Природно, всі перераховані декоративні речі можуть бути використані за бажанням.

Викрійка та а майстер - клас

Щоб вишити зайця Тільда ​​за готовою схемою, необхідно взяти бавовна в якості основи, трикотаж в якості доповнення, синтетичний наповнювач для набивання, ножиці, бавовняні нитки, рум'яна, ґудзики і мереживо. Для роботи також знадобиться швейна машинка, праска і олівець.

Викрійки зайців подано нижче, оберіть ту, яка подобається та приступайте до роботи

Kartinka-6.-Shema-poshiva-zajtsa.jpg

Кликніть мишкою по картинці, збережіть та роздрукуйте готову викрійку

Kartinka-8.-Tulovishhe-modeli.jpg

АЛГОРИТМ ДІЙ:

  • Спочатку потрібно перемалювати готову викрійку на тканину тілесного кольору, складену вдвічі.

  • Далі прошити контур на швейній машинці, вирізати готову викрійку ножицями.

  • Вивернути отримані деталі і набити їх синтепоном.

  • Акуратно ручним способом пришити ніжки і ручки.

  • Зробити вуха зайця. Для цього скласти трикотажну тканину лицьовою стороною один до одного, зробити викрійку і проточити її.

  • Далі захистити за допомогою потайного шва і пропрасувати. Пришити вуха вручну до голови.

Мордочка зайця Тільди

У зайця Тільда ​​мордочка - невід'ємна частина тіла. Вона створюється на етапі створення першого креслення і формування викрійки. По проходженню описаного етапу створення моделі і набивання її синтепоном, залишиться тільки зробити мордочку. Для цього потрібно схематично зазначити на готовому виробі розташування очей, носа і рота, а потім вишити їх, використовуючи муліне. Тип вишивання в такому випадку - звичайний шов. Про те, як вишити носик зайцю або вушко ще одним способом можна дізнатися, переглядаючи всілякі формати в мережі в натуральний розмір.

Зверніть увагу! Замість очей можуть бути використані намистини або кнопки, але в класичній моделі очі також вишиваються муліне. Рум'янець створюється за допомогою ватної палички та косметики. Рот можна вишити чорними нитками. Це за бажанням.

Тулуб зайця Тільди

Тулуб зайчика збірний. Спочатку однією схемою крою створюється голова і тіло. Потім до тіла пришиваються верхні і нижні лапки. Останнім етапом є пришивання вух. Деякі майстрині створюють одну викрійку для двох вух, а деякі створюють дві. У класичній моделі використовується перший варіант. Лапки, як і вуха, пришиваються тільки вручну. Це характерна особливість моделі. Створюються вони також з використанням рівного і простого стібка швейної машини. В якості альтернативи, можна спробувати зробити все виріб власноруч або зробити незвичайну подвійну строчку для тіла і лап.

Створення одягу

Створити оригінал одягу для зайчика Tilda нескладно, оскільки все, що потрібно, це зробити викрійки і зшити їх за зразком. Вони широко поширені в мережі і продаються в відомих магазинах рукоділля. Нерідко випускаються у вигляді готового набору для пошиття.

Kartinka-9.-Vykrojka-kostyuma-dlya-zajki

Шиємо одяг для зайця

Зробити будь-який одяг для зайчика дівчинки або кролика хлопчика сьогодні нескладно, оскільки через мережу можна знайти сотні варіантів викрійок на будь-який смак. Все, що залишиться починаючому майстрові, це перемалювати креслення на тканину, вирізати і правильно поєднати їх за допомогою швейної машинки.

Важливо! Якщо того вимагає схема, також потрібно зробити виточки, щоб готовий виріб розміщувалося на тілі за силуетом і не був асиметричним.

Нижче наведено приклад класичної сукні з довгою ажурною спідницею і панталони:

Панталони

  • Щоб зробити панталони, потрібно підготувати викрійку з бавовняної тканини з припуском в 1,5 сантиметра.

  • Кожну штанину слід скласти навпіл і сколоти за допомогою шпильок для збігу лінії швів.

  • Далі необхідно зробити внутрішні шви і обробити їх оверлоком.

  • Відігнути низ і відпрасувати. Пришити мереживо до кінців по самому краю.

  • Потім вкласти одну штанину в іншу особою і сколоти, поєднуючи шви.

  • Прошити виріб і обробити зигзагом.

  • Вивернути і розгладити.

  • Вставити резинку.

Kartinka-10.-Vykrojka-platya.jpg

Сукня, куртка

  • Відрізати тканину по готовій викрійці і зшити.

  • Обробити кінці зигзагом.

  • Пришити мереживо або будь-який інший декор до кінця виробу.

  • Вставити резинку, підігнувши відповідно край.

Щоб зробити топік буде потрібно:

Вирізати виріб за готовою схемою.

Залишити припуск по довжині.

Зробити отвір для рук і вшити резинку в область шиї.

По готовності з'єднати верх зі спідницею.

Це можна зробити вручну або скористатися швейною машинкою.

Зверніть увагу! Пришивати ліф із спідницею потрібно зі зворотного боку. У разі якщо акуратно це зробити не вийшло, можна придумати пояс з тканини або фурнітури.

Панамка

Зробити панамку для зайця Тільда ​​нескладно. Нижче наведено приклад стандартної моделі головного убору:

  • Для того щоб сконструювати виріб, необхідно взяти бавовняний текстиль.

  • Бажано, щоб головний убір підходив до костюму або сукні.

  • Далі потрібно перемалювати на підготовлену тканину тулію, денце і поля з готової схеми і створити майбутню викрійку вироби. Кількість тулії - 2 штуки. Кількість полів - 4 деталі, 2 з яких із згином.

  • Після промальовування деталей, необхідно ретельно пропрасувати заготовки і починати зшивати.

  • З виворітного боку потрібно з'єднати дві тулії разом.

  • Потім приєднати до них денце.

  • Вшити поля.

  • Всі деталі зшиваються з вивороту вручну або за допомогою швейної машинки.

Зверніть увагу! Для створення більш цікавого способу, після закінчення конструювання моделі можна додати текстильну квітку і пришити її збоку виробу, захопивши частину тулії.

Kartinka-11.-Vykrojka-panamki.jpg

В цілому, Заєць Тільда ​​- зворушливе створення, яке сьогодні може бути зроблено своїми руками. Зробити набивну модель самостійно не складе труднощів за представленими вище схемами і поетапними інструкціями.  У випадках, коли схемами з інтернету користуватися не виходить, можна користуватися схемами з готових наборів. Після створення основи і одягу, можна прикрасити готовий виріб фурнітурою.

Як вишити носик 

  • Носик  повинен бути трикутним. На мордочці іграшкового кролика робиться промальовування носа. У діаметрі він повинен бути не більше 4 см.

  • Використовуються коричневі нитки. Щоб шви були більш щільні, рекомендується робити прошивку подвійною ниткою.

  • Голка втягається в нижній кут трикутного промальовування і фіксується там.

  • Потім вона заходить всередину голови кролика і виходить на один з верхніх кутів. Після цього вона повторно заходить вниз і виходить у другий верхній кут.

  • Тепер потрібно вишивати носик рівними стібками зліва направо.

  • Кожен стібок повинен щільно прилягати до іншого стібка, щоб не утворювалися прогалини. Стібки будуть йти в нижньому кутку трикутника зверху вниз, тому кожен наступний нитковий ряд повинен бути вже попереднього.

  • Коли носик буде вишитий, цієї ж ниткою можна зробити зайчику ротик.

  • Потрібно просто опустити робочу нитку трохи нижче, вишити рівну, що йде вниз лінію, а потім - і сам ротик.

вишивання носа.png
bottom of page